Výměník tepla pro vytápění

Prověřeno na miliónech instalací po celém světě.

Kompaktní a spolehlivé řešení pro ohřev TUV, topení, výměníkové stanice a centrální vytápění. Vysoká efektivita přestupu tepla zaručuje, že jsou ekonomické a lehké.

TUV, topení

Široký rozsah velikostí výměníků SWEP umožňuje nalézt ekonomickou volbu pro zapojení do ohřevu TUV a vytápění. Výměníky SWEP jsou často používány k nahrazení dosluhujících výměníků jiných výrobců. Jsou k dispozici také méně běžné verze s více okruhy: jeden výměník má více vývodů, neboť uvnitř jsou zařazeny dva menší výměníky v sérii nebo paralelně.

Centrální vytápění, výměníkové stanice

Tepelné výměníky SWEP jsou používány ve výměníkových stanicích pro centrální zásobování teplem, protože

Výměník tepla pro vytápění
  • jsou kompaktní, zabírají málo místa v nesnadno přístupných prostorech, čímž je jejich instalace levná;
  • jsou spolehlivé, neboť před opuštěním výroby jsou testovány přetlakem;
  • neobsahují těsnění a nevyžadují proto údržbu jako montované výměníky, díky turbulentním proudům mezi deskami mají samočisticí schopnost;
  • jelikož jsou kompaktní a téměř každá jejich část se podílí na výměně tepla, jsou extrémně účinné a cenově výhodné.

Solární ohřev

Solární energie je ekologický a ekonomický způsob ohřevu vody. Výměníky SWEP jsou klíčovou součástí v mnoha aplikacích se solárními panely a předávají teplo do zásobníků, ohřívají bazény nebo teplou užitkovou vodu.

Jelikož výměníky SWEP mají při malých rozměrech velkou kapacitu, jsou idální pro takové aplikace.

Rekuperace tepla

Průmyslová a komerční klimatizace pracuje s tlaky blízko atmosférického a malé/kompaktní výměníky jsou často méně vhodné než objemné výměníky, které jsou konstruovány speciálně pro takové účely. Výměníky SWEP mají i tak pevné místo v oboru jako

  • ekonomizéry,
  • vnitřní výměníky tepla (IHX), či
  • podchlazovače (sub-coolery).

Kogenerace

Spalovací motory pracují s nízkou účinností, často méně než 40 %. Nevyužitá energie odchází z motoru coby teplo výfukem. Kogenerační jednotka využívá toto ztrátové teplo např. k ohřevu teplé vody či k vytápění. Toho se dosáhne zapojením tepelného výměníku: ten umožní předávat teplo z primárního okruhu (kogenerační jednotka) do sekundárního okruhu (TUV, topení). Takto lze dosáhnout tepelné účinnosti 80 % i více.

Kondenzační a nekondenzační kotle

Pro kondenzační a nekondenzační kotle jsou určeny výměníky řady E5, E6, E8. Jsou kompaktní a mají přitom nízké tlakové ztráty. Pro nekondenzační kotle jsou optimalizovány výměníky tepla SWEP E5T, E6T a E8T. Pro kondenzační kotle se často používají SWEP E5AS, také SWEP E8AS.