Deskové výměníky Ostrava nabízejí za nízké ceny velmi širokou řadu kompaktních výměníků tepla. Deskové výměníky mají výbornou přenosovou schopnost tepelné vodivosti. Jsou určeny pro široké použití v průmyslu, potravinářství a zejména pro výměníkové stanice tepla. Deskové pájené výměníky tepla dodáváme pro různé tlaky a média. Deskové výměníky tepla dodáváme v základní řadě z nerezového materiálu. Dle požadavků zákazníka lze poskytnout desky výměníků z ještě kvalitnější nerezové ocele. Různé typy kanálků (H, M, L). Deskové výměníky tepla mají mnohostranné využití. Jak pro klasické předávání tepla ve výměníkových a předávacích stanicí tepla, tak i pro speciální, nebo nezvyklé aplikace. Výměníky tepla lze pomocí počítačového programu dimenzovat poměrně velice přesně pro různé druhy média. Tepelné výměníky SWEP Ostrava lze použít i pro vysoké tlaky. Speciální konstrukce vysokotlakých deskových výměníků tepla dovoluje použití až do tlaku 140 barů. Ceník deskových výměníků tepla dává tušit, že jsou to levné výměníky tepla s vysokou kvalitou. Prodej deskových výměníků tepla v Ostravě, výměníky tepla Ostrava, návrh tepelných čerpadel Ostrava využívající deskové výměníky tepla SWEP.
 

Rozebíratelné výměníky tepla ARES

Konstrukce:

Logo Ares

 

Rozebíratelné deskové výměníky tepla jsou složeny z tenkých ocelových profilových desek, které mezi sebou tvoří kanálkové prostory. Mezi deskami je těsnění, přední a zadní deska je sešroubována. Tím je dosaženo vysoké tuhosti s vysokou tepelnou vodivostí.

Materiál desek:

Při výrobě deskových výměníků tepla se používá standardně nerezová ocel AISI 316, která odpovídá oceli ČSN 17 348. Deskové výměníky se také vyrábějí z oceli s vyšším přídavkem molybdenu (Mo-ocel 254 SMO). Má zvýšenou odolnost proti důlkové korozi a tvorbě trhlin. Případně titanová ocel.

Materiál těsnící:

EPDM max. teplota 140 – 160 °C
NBR max. teplota 120 – 140 °C
VITOM max. teplota 180 – 200 °C

Tlaky výměníků:

Deskové rozebíratelné výměníky jsou konstrukčně vyráběny pro různé tlaky
nízké do 10 barů, střední tlaky PN16, PN25

Tvar kanálků:

Tvary kanálků výměníků tepla ARES   Tvary kanálků výměníků tepla ARES

Běžné tvary kanálků jsou L, M a H. Kanálky L jsou vhodné tam, kde se požadují nízké tlakové ztráty Δp. Deskové výměníky tepla s kanálky H mají vysokou přenosovou schopnost. Dosahuje se vysokého přiblížení teplot primárního a sekundárního okruhu.

Standardní připojení

Napojení na systém primárního a sekundárního okruhu je možnost volby spojení k deskovému výměníku. Většinou vnější závit G, nebo příruby.

Typy připojení výměníku tepla ARES

Výpočet velikosti výměníků

Před instalací navrhneme pomocí výpočtového programu vhodný typ výměníku. Nutno zadat předpokládané hodnoty (výkon, vstupní a výstupní teploty, případně požadované max. hydraulické ztráty, nebo průtokový objem).

Použití deskových výměníků

Deskové výměníky ARES rozebíratelné se hodí jak pro běžné použití klasických výměníků tepla, tak i pro speciální použití v průmyslu, potravinářství.
Vhodné jsou pro vyšší výkony (nad 500 kW), pro agresivní vody a média.

 

Rozebíratelný bazénový výměník tepla titan - plast

 Rozebíratelný bazénový výměník tepla titan - plast ARES

prodej deskových výměníků Ostrava, nabízíme také pájené výměníky v Ostravě, pájené výměníky tepla SWEP Ostrava, počítačově lze výměníky tepla optimálně dimenzovat, deskové výměníky tepla v Ostravě, levné výměníky tepla

SWEP deskové výměníky tepla
Prodej:

VZH Ostrava, s.r.o.

Pohraniční 1280/112

703 00 Ostrava-Vítkovice

 

telefon: +420 602 846 862

e-mail:
info@vymeniky-tepla.cz
prodej@vymeniky-tepla.cz
 

 

AKCE

Výměník tepla B12x30

Akční cena: 6 166 Kč bez DPH