Deskové výměníky Ostrava nabízejí za nízké ceny velmi širokou řadu kompaktních výměníků tepla. Deskové výměníky mají výbornou přenosovou schopnost tepelné vodivosti. Jsou určeny pro široké použití v průmyslu, potravinářství a zejména pro výměníkové stanice tepla. Deskové pájené výměníky tepla dodáváme pro různé tlaky a média. Deskové výměníky tepla dodáváme v základní řadě z nerezového materiálu. Dle požadavků zákazníka lze poskytnout desky výměníků z ještě kvalitnější nerezové ocele. Různé typy kanálků (H, M, L). Deskové výměníky tepla mají mnohostranné využití. Jak pro klasické předávání tepla ve výměníkových a předávacích stanicí tepla, tak i pro speciální, nebo nezvyklé aplikace. Výměníky tepla lze pomocí počítačového programu dimenzovat poměrně velice přesně pro různé druhy média. Tepelné výměníky SWEP Ostrava lze použít i pro vysoké tlaky. Speciální konstrukce vysokotlakých deskových výměníků tepla dovoluje použití až do tlaku 140 barů. Ceník deskových výměníků tepla dává tušit, že jsou to levné výměníky tepla s vysokou kvalitou. Prodej deskových výměníků tepla v Ostravě, výměníky tepla Ostrava, návrh tepelných čerpadel Ostrava využívající deskové výměníky tepla SWEP.
 

Pájené výměníky tepla

Konstrukce:


široký výběr výměníků
Pájené deskové výměníky tepla jsou složeny z tenkých ocelových profilových desek, které mezi sebou tvoří kanálkové prostory. Desky jsou po obvodu a na styčných místech spojeny většinou měděnou pájkou. Tím je dosaženo vysoké tuhosti s vysokou tepelnou vodivostí.

 

Materiál desek:


B16DW až do 140bar
Při výrobě deskových výměníků tepla se používá nerezová ocel AISI 316, která odpovídá oceli ČSN 17 348. Deskové výměníky se také vyrábějí z oceli s vyšším přídavkem molybdenu (Mo-ocel 254 SMO). Má zvýšenou odolnost proti důlkové korozi a tvorbě trhlin. Případně se používá titanová ocel.

Materiál letovací:

Jednotlivé desky jsou k sobě pájené většinou čistou mědí (99%), případně niklovou pájkou pro speciální použití například pro potravinářský průmysl (tam kde předpisy nedovolují použití Cu pájky).

Tlaky výměníků:

Deskové výměníky jsou konstrukčně vyráběny pro různé tlaky – nízké od 10 barů, přes střední tlaky až po vysoké tlaky 45 až 140 barů (testovací tlak 210 bar).

Tvar kanálků:

Běžné tvary kanálků jsou L, M a H. Kanálky L jsou vhodné tam, kde se požadují nízké tlakové ztráty Δp. Deskové výměníky tepla s kanálky H mají vysokou přenosovou schopnost. Dosahuje se vysokého přiblížení teplot primárního a sekundárního okruhu.

Standardní připojení

Napojení na systém primárního a sekundárního okruhu je možnost volby spojení k deskovému výměníku. Většinou vnější závit, nebo pájecí hrdlo.

Výpočet velikosti výměníků

Před instalací navrhneme pomocí výpočtového programu vhodný typ výměníku. Nutno zadat předpokládané hodnoty (vstupní a výstupní teploty, průtokový objem, tlaky, výkon).

Použití deskových výměníků

Deskové výměníky SWEP pájené, či šroubované se hodí jak pro běžné použití klasických výměníků tepla, tak i pro speciální použití v průmyslu, potravinářství, chladírenství tepelných čerpadlech apod.

Přehled výrobků

Kondenzátory

Pravý originál deskových výměníků: typ B

B5, B8, 10T, 10, 12, 15, 16, 25, 25T, 28, 50, 56, 57, 60, 65, 80, 120T, 200T, 400T, 427, 439

Typy B, produkty SWEP,jsou vhodné pro velmi širokou škálu aplikací. Díky široké škále velikostí desek, velikostí portu, kombinace vzorů desky a připojení je možné prakticky neomezené množství kombinací.

Tepelná účinnost a bezpečnost s dvojitou stěnou: typ BDW

BDW16DW

Koncepce dvojité stěny je navržena pro aplikace, které vyžadují vysokou tepelnou účinnost a tam, kde je kritická detekce vnitřního prosakování mezi dvěma kapalinami. Dvojitá stěna se úspěšně používá v aplikacích se zvláště přísnými bezpečnostními požadavky, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. V případě nepravděpodobné události průsaku voda prosakuje mezi ventilovanými dvojitými stěnami do atmosféry a podává indikaci poruchy.

Vysoký výkon pravého dvouokruhového kondenzátoru: typ DB

DBD47, DBD58, DBD200, DBD400, DBD500

Patentované výrobky společnosti SWEP s pravým dvouokruhovým uspořádáním přivádějí sekundární okruh do kontaktu se dvěma primárními okruhy. I když je jeden z těchto primárních okruhů uzavřen, zůstává každý sekundární kanál stále v kontaktu s primárním kanálem. Tyto výhody dělají z pravého dvouokruhového typu B přirozenou volbu pro flexibilní chladiče, řízení klimatizace a vysoce přesné systémy pro chladicí boxy na potraviny v supermarketech.

 

Výparníky

Optimalizovaný výparník: typ V

B8, V10T, V25T, V35, V65, V80, P80, B80, V120, V200, V200T, V400, V400T

Typ V byl vyvinutý z původního typu B, aby se dosáhlo optimalizovaného výkonu ve výparnících. Přívod chladiva typu V má speciální mechanismy, které distribuují chladivo rovnoměrně v každém kanálu. Pro typ V jsou k dispozici četné velikosti desek, což umožňuje přizpůsobit požadavky na výkonnost každého zákazníka a aplikace. Standardními materiály desky pro typ V je nerezová ocel (AISI 316) letovaná čistou mědí. Chcete-li si prohlédnout všechny dostupné návrhy pro typ V, podívejte se na následující tabulku.

Pravý dvouokruhový výparník optimalizován pro R134a, typ DS

DSD400, DSD500

Patentovaná technologie SWEPu umožňuje kontakt dvou primárních médií s jedním sekundárním médiem. Takže i když odpojíte jeden primární okruh, každý kanál sekundárního okruhu je stále v kontaktu s kanálem primární strany. Tyto výhody dělají z pravého dvouokruhového S-typu přirozenou volbu pro flexibilní chladiče, regulovatelnou klimatizaci a vysoce precizní systémy potravinových chladicích skříní v supermarketech. Inovativní technologie pravého dvouokruhového S-typu zajišťuje rovnoměrné rozdělení chladiva ve výměníku, což je optimální pro správné procesy vypařovaní. Navíc oproti klasickému DV-typu je DS-typ optimalizován pro chladivo R134a.

Vysoký výkon pravého dvouokruhového výparníku: typ DV

DVD47, DVD58, DVD200, DVD400

Patentované výrobky společnosti SWEP s pravým dvouokruhovým uspořádáním přivádějí sekundární okruh do kontaktu se dvěma primárními okruhy. I když je jeden z těchto primárních okruhů uzavřen, zůstává každý sekundární kanál stále v kontaktu s primárním kanálem. Tyto výhody dělají z pravého dvouokruhového typu V přirozenou volbu pro flexibilní chladiče, ovládání klimatizace a vysoce přesné systémy pro chladicí boxy na potraviny v supermarketech. Inovační technologie s pravým dvouokruhovým uspořádáním typů V distribuuje páru rovnoměrně ve výměníku tepla a optimalizuje ji pro vypařování.

Vysoce výkonný výparník: typ P

P80, P120T, P200T, P400T

Typ P byl vyvinut z typu V, aby zlepšil výkon s chladivem R410A, které bylo navrženo k tomu, aby minimalizovalo vyčerpávání ozonu a globální oteplování ve shodě s Kjótským protokolem. Kromě toho má typ P tenčí desky, aby se minimalizovala spotřeba materiálu. Typ P se bude používat jako výparník v aplikacích chladičů a tepelných čerpadel v rámci široké řady kapacit na spodním konci stupnice.

Vysoce výkonný výparník: typ S

S400T, S500T

Typ S byl vyvinutý z typu V, aby zlepšil výkon s chladivem R134a, které bylo navrženo k tomu, aby minimalizovalo vyčerpávání ozonu a globální oteplování v souladu s Kjótským protokolem. Kromě toho má typ S tenčí desky, aby se minimalizovala spotřeba materiálu. Typ S se bude používat jako výparník v aplikacích chladičů a tepelných čerpadel v rámci široké řady kapacit na spodním konci stupnice. Chcete-li si prohlédnout všechny dostupné návrhy, podívejte se na následující tabulku.

Vysoce výkonný výparník: typ VH

VH400T, VH500T

Typ VH byl vyvinutý z typu V, aby zlepšil výkon s chladivem R407C High efficiency, které bylo navrženo k tomu, aby minimalizovalo vyčerpávání ozonu a globální oteplování v souladu s Kjótským protokolem. Typ VH se bude používat jako výparník v aplikacích chladičů a tepelných čerpadel v rámci širokého okruhu kapacit na spodním konci stupnice.

 

Jednokruhové výměníky tepla

Používejte pravý originál: typ B

B5, 8, 10T, 10, 12, 15, 25, 25T, 28, 50, 56, 57, 60, 65, 80, 120T, 200, 200T, 400T, 427, 439

Typy B, základní řada výměníků, jsou vhodné pro velmi širokou škálu aplikací. Široká škála velikostí desek, velikostí portu, kombinace vzorů desky a připojení umožňují prakticky neomezené množství kombinací. Unikátní návrh desky od SWEP umožňuje, aby jakýkoliv balík desek odpovídal požadavkům na přenos tepla libovolné aplikace. Standardními materiály desky pro typy B je nerezová ocel (AISI 316) letovaná čistou mědí. Většina velikosti se také nabízí v jiných materiálech.

Typ E: tvůrce kotlů od SWEP

E5T, E6T, E8T, E5AS

Typ E je dnes nejúčinnější výměník CBE na trhu, u kterého téměř veškerý materiál přispívá k procesu přenosu tepla. Typ E je vyvinutý pro nízkotlaké aplikace kotle (voda-voda) a průměrné teploty. Byl navržen tak, aby splnil specifické požadavky zákazníků SWEP na velkovýrobu plynových kotlů. Jednotku lze vybavit spojovacími prvky pro různé potrubní armatury nebo závrtné šrouby, například pro montáž na hydraulický blok.

 

Speciální řešení

Malý hybrid od SWEP, Minex

M10, M10 vysoký tlak

Minex je hybridní PHE (plate and frame heat exchanger) hermeticky uzavřený těsněními EPDM, nebo NBR místo letování.

Vhodný pro agresivní média, kde měděná pájka není vhodná.

prodej deskových výměníků Ostrava, nabízíme také pájené výměníky v Ostravě, pájené výměníky tepla SWEP Ostrava, počítačově lze výměníky tepla optimálně dimenzovat, deskové výměníky tepla v Ostravě, levné výměníky tepla

SWEP deskové výměníky tepla
Prodej:

VZH Ostrava, s.r.o.

Pohraniční 1280/112

703 00 Ostrava-Vítkovice

 

telefon: +420 602 846 862

e-mail:
info@vymeniky-tepla.cz
prodej@vymeniky-tepla.cz
 

 

AKCE

Výměník tepla B12x30

Akční cena: 6 166 Kč bez DPH